De beste keepers voor je Coach van het Jaar-team

Alle 68 keepers die je in Coach van het Jaar kunt kopen, op volgorde van de punten die ons model voor de rest van het seizoen verwacht. Je koopt precies 2 keepers in je selectie van 15. Per speelronde stel je er 1 op. De prijzen lopen van 1,0 tot 3,0 miljoen, gemiddeld 1,5 miljoen.

De kolom behaald laat zien wat elke keeper in de 8 gespeelde speelronden echt scoorde, gerekend met de puntentelling van Coach van het Jaar. Die punten staan naast de projectie en niet erin: verwacht gaat over de wedstrijden die nog komen, en de kolom totaal telt de twee bij elkaar op.

Prijzen bijgewerkt op 9 september 2026. De verwachte punten rekenen mee met elke datarun, dus dit is altijd dezelfde lijst waar ook ons eigen team op gebaseerd is.

Door Peter Neef Zo werkt het model

Drie keepers die eruit springen

Meeste punten

Matej Kovar

PSV

Prijs
3,0 mln
Punten
102,3
Per mln
34,1

De hoogste seizoensprojectie van deze linie.

Meeste punten per miljoen

Stijn van Gassel

Excelsior

Prijs
1,8 mln
Punten
64,7
Per mln
37,0

De beste verhouding tussen prijs en verwachte punten.

Beste koopje

Maxime Delanghe

Willem II

Prijs
1,2 mln
Punten
17,4
Per mln
13,9

De beste keeper tot 1,2 miljoen die hierboven nog niet staat.

Wat levert een keeper punten op in Coach van het Jaar?

Dit is de puntentelling zoals die voor deze linie geldt. Daar zit meteen het verschil tussen de spellen: dezelfde speler is in het ene spel een topkeuze en in het andere middenmoot, puur omdat de telling anders weegt. Ons model rekent met exact deze regels.

Doelpunt +12
Doelpunt uit een strafschop +4
Assist +5
Clean sheet +5
Strafschop gestopt +4
Per 5 reddingen +1
Zijn club wint +3
Zijn club speelt gelijk +1
Gele kaart -3
Tweede gele kaart -3
Rode kaart -8
Strafschop gemist -2

Alle 68 keepers op een rij

68 keepers

# Speler Club Waarde Behaald Verwachte punten Totaal Per miljoen
1 Matej Kovar PSV 3,0 mln 24,0 2.749 2.081 313
2 Tjark Ernst nieuw Feyenoord 3,0 mln 40,0 3.467 3.366 341
3 Marc-André ter Stegen nieuw Ajax 2,8 mln 22,0 2.961 2.756 298
4 Lars Unnerstall ! FC Twente 2,5 mln 23,0 1.086 3.145 354
9 Vasilis Barkas FC Utrecht 2,5 mln 5,0 2.697 2.513 154
5 Etienne Vaessen FC Groningen 2,2 mln 21,0 1.501 2.022 439
6 Gonzalo Crettaz N.E.C. 2,2 mln 7,0 1.033 2.819 325
8 Jari De Busser AZ 2,2 mln 34,0 3.929 3.498 189
24 Rome-Jayden Owusu-Oduro AZ 2,2 mln 0,0 1.224 2.263 357
11 Bernt Klaverboer sc Heerenveen 2,0 mln 24,0 3.800 2.913 168
21 Joël Drommel FC Twente 2,0 mln 9,0 3.729 1.540 305
26 Maarten Paes Ajax 2,0 mln 3,0 1.564 2.323 253
30 Jeroen Zoet AZ 2,0 mln - 3.268 3.707 155
34 Florian Kastenmeier nieuw Feyenoord 2,0 mln 0,0 1.314 2.321 206
41 Nick Olij PSV 2,0 mln 0,0 2.584 3.946 168
7 Stijn van Gassel Excelsior 1,8 mln 26,0 3.074 2.660 190
10 Ronald Koeman basis Telstar 1,8 mln 16,0 2.807 3.348 231
12 Mattijs Branderhorst Fortuna Sittard 1,8 mln 19,0 1.154 2.060 217
16 Jasper Schendelaar PEC Zwolle 1,8 mln 9,0 3.200 2.603 322
20 Tom de Graaff PEC Zwolle 1,8 mln 0,0 1.338 3.115 375
23 Nikolas Polster nieuw N.E.C. 1,8 mln 2,0 2.447 3.811 386
32 Andries Noppert sc Heerenveen 1,8 mln 0,0 3.368 3.889 312
36 Joeri Heerkens Ajax 1,8 mln 0,0 1.341 2.860 199
38 Remko Pasveer FC Twente 1,8 mln 0,0 2.038 3.879 480
39 Hobie Verhulst ! AZ 1,8 mln 0,0 2.400 2.567 176
13 Kilian Nikièma bank ADO Den Haag 1,5 mln 3,0 3.269 3.017 143
14 Thijs Jansen SC Cambuur 1,5 mln 18,0 1.053 3.985 449
15 Kjetil Haug nieuw Go Ahead Eagles 1,5 mln 11,0 3.010 1.709 147
17 Michael Brouwer Sparta Rotterdam 1,5 mln 2,0 3.906 2.656 385
18 Filip Bednarek nieuw Sparta Rotterdam 1,5 mln 4,0 2.602 3.915 280
19 Thomas Didillon-Hödl Willem II 1,5 mln 0,0 3.024 3.527 266
25 Nick Marsman nieuw ! Go Ahead Eagles 1,5 mln 0,0 2.330 3.609 392
28 Luca Plogmann nieuw SC Cambuur 1,5 mln 0,0 3.816 3.314 133
31 Luuk Koopmans Fortuna Sittard 1,5 mln 0,0 3.946 1.846 224
49 Ismail Ka nieuw AZ 1,5 mln - 2.816 2.864 418
22 Maxime Delanghe nieuw Willem II 1,2 mln 1,0 1.124 3.149 430
29 Wouter van der Steen nieuw Willem II 1,2 mln 0,0 2.856 3.485 398
33 Pascal Kuiper nieuw Sparta Rotterdam 1,2 mln 0,0 2.278 3.352 149
35 Niclas Thiede nieuw ADO Den Haag 1,2 mln 0,0 2.123 2.871 161
37 Matthijs Kalisvaart nieuw SC Cambuur 1,2 mln 0,0 2.613 1.670 475
43 Celton Biai Excelsior 1,2 mln 0,0 2.676 2.872 296
44 Daan Reiziger Telstar 1,2 mln 0,0 2.789 3.899 253
45 Kaylen Reitmaier nieuw Fortuna Sittard 1,2 mln 0,0 2.856 1.574 260
53 Joep Geneste nieuw N.E.C. 1,2 mln 0,0 2.412 2.371 372
54 Lovro Stubljar nieuw FC Groningen 1,2 mln 0,0 1.168 3.082 136
59 Issam El Maach nieuw FC Twente 1,2 mln - 3.994 2.047 254
61 Khadim Ngom PSV 1,2 mln 0,0 3.874 2.677 457
62 Liam Bossin nieuw Feyenoord 1,2 mln 0,0 2.154 1.938 283
63 Mannou Berger nieuw Feyenoord 1,2 mln 0,0 1.537 2.204 328
27 Karst de Leeuw Willem II 1,0 mln 1,0 3.741 2.085 475
40 Nando Verdoni nieuw Go Ahead Eagles 1,0 mln 0,0 2.823 1.121 380
42 Thomas Hulleman nieuw Go Ahead Eagles 1,0 mln 0,0 1.327 3.784 213
46 Rik Suur nieuw Sparta Rotterdam 1,0 mln 0,0 2.996 2.829 239
47 Caleb Kramer nieuw ADO Den Haag 1,0 mln 0,0 3.928 2.750 254
48 Sem Eekhout nieuw ADO Den Haag 1,0 mln 0,0 1.271 1.088 199
50 Jasper Meijster nieuw SC Cambuur 1,0 mln 0,0 1.937 1.538 347
51 Duke Verduin PEC Zwolle 1,0 mln 0,0 2.719 1.521 322
52 Finn Mulder nieuw Telstar 1,0 mln 0,0 2.012 1.371 199
55 Ramazan Bayram nieuw Fortuna Sittard 1,0 mln - 1.542 2.704 323
56 Tijmen Holla Excelsior 1,0 mln 0,0 3.289 3.466 281
57 Daan Erdman nieuw FC Groningen 1,0 mln - 1.705 3.891 230
58 Freek Entius nieuw ! N.E.C. 1,0 mln 0,0 3.923 2.868 167
60 Kevin Gadellaa FC Utrecht 1,0 mln 0,0 1.243 1.112 342
64 Mees Eppink FC Utrecht 1,0 mln 0,0 2.971 1.312 403
65 Rijk Janse ! FC Groningen 1,0 mln 0,0 2.160 2.753 410
66 Tijn Smolenaars PSV 1,0 mln 0,0 2.650 1.399 143
67 Timo Schreuder nieuw sc Heerenveen 1,0 mln 0,0 2.912 1.608 369
68 Yannick Gerritsen nieuw FC Twente 1,0 mln 0,0 1.322 3.394 413

Pouletips Premium

De hele ranglijst van deze linie

De drie keepers hierboven staan er met prijs en punten voor iedereen. Wil je de volledige rangschikking, met verwachte punten en punten per miljoen voor alle 68, dan is dat een ledenlijst.

Voor 10 euro per jaar krijg je alle spelerswaardes met verwachte punten, de drie ploegbouwer-Excels, en een site zonder advertenties en zonder cookiebanner. Op maximaal drie apparaten, opzeggen kan elke maand.

Hoe deze rangschikking tot stand komt

Per speler rekenen we door wat hij vorig seizoen deed (doelpunten, assists, speeltijd, kaarten), hoe sterk zijn club is volgens de titelmarkt en hoe groot de kans is dat hij in de basis staat. Daar gaat de puntentelling hierboven regel voor regel overheen. Bij een keeper wegen clean sheets en tegendoelpunten het zwaarst: de sterkte van zijn verdediging telt harder mee dan wat hij zelf doet. Spelers met het label nieuw hebben nog geen Eredivisie-minuten; voor hen is de prijs het enige signaal over de rol die hun club voor ze in gedachten heeft.

Punten per miljoen is de kolom waar de meeste winst zit: je budget is de echte beperking, niet de kwaliteit van de spelers die je mag kiezen. Zodra de bookmakers opengaan komt de markt er per speelronde overheen, en dan verschuift het advies per duel in plaats van per seizoen.

De andere linies in Coach van het Jaar

Dezelfde linie in de andere poules

Elk spel prijst zijn spelers zelf en telt de punten anders, dus de volgorde hierboven geldt alleen voor Coach van het Jaar. Speel je meerdere poules, dan zijn dit dezelfde keepers met de prijzen en de telling van dat spel.

Veelgestelde vragen

Wie is de beste keeper in Coach van het Jaar?

Op verwachte punten is dat Matej Kovar van PSV: het model komt uit op 102,3 punten over een heel seizoen, tegen een prijs van 3,0 miljoen. Dat is een verwachting en geen belofte, want ze komen uit de cijfers van vorig seizoen, de sterkte van zijn club en de puntentelling van dit spel. De meeste punten is niet hetzelfde als de beste koop: kijk daarom ook naar de kolom punten per miljoen.

Welke keeper levert het meeste op voor zijn prijs?

Op punten per miljoen is dat Stijn van Gassel (Excelsior), 1,8 miljoen voor 37,0 punten per miljoen. Een team vol koopjes wint niet vanzelf, want je moet je budget ook opmaken. De winst zit erin dat je op deze linie bespaart en dat geld op een andere plek in je team uitgeeft.

Hoeveel keepers heb je nodig in Coach van het Jaar?

Je koopt precies 2 keepers in je selectie van 15. Per speelronde stel je er 1 op. Je hebt in totaal 32,0 miljoen te besteden aan 15 spelers, met maximaal 1 per club. Er staan 68 keepers op deze lijst om uit te kiezen.

Andere Eredivisie-poules

Per poule de invulling met de meeste verwachte punten, doorgerekend op de puntentelling van dat spel.

Meer Eredivisie-tools