Beste passnauwkeurigheid in de Eredivisie
Het percentage aangekomen passes in de Eredivisie. Alleen spelers met minstens 800 speelminuten staan in deze lijst: zonder die grens wordt hij gewonnen door een wisselspeler die vier passes gaf en ze alle vier aan liet komen.
Welke speler heeft de beste passnauwkeurigheid in de Eredivisie?
Aaron Bouwman (Ajax) heeft met 95,1% aangekomen passes de beste passnauwkeurigheid van de Eredivisie, over 5 wedstrijden in seizoen 2026/27.
Daarachter volgen Lutsharel Geertruida (94,4%), Youri Baas (94,3%) en Tsuyoshi Watanabe (94,1%).
Passnauwkeurigheid per speler
Seizoen 2026/27. Top 40 van 258 spelers met minstens 188 speelminuten.
| # | Speler | Passnauwkeurigheid |
|---|---|---|
| 1 | Aaron Bouwman Ajax | 95,1% |
| 2 | Lutsharel Geertruida PSV | 94,4% |
| 3 | Youri Baas Ajax | 94,3% |
| 4 | Tsuyoshi Watanabe Feyenoord | 94,1% |
| 5 | Thilo Kehrer Ajax | 93,6% |
| 6 | Sergiño Dest PSV | 93,4% |
| 7 | Maxim Dekker Willem II | 92,7% |
| 8 | Armando Obispo PSV | 92,3% |
| 9 | Lucas Rosa Ajax | 92,3% |
| 10 | Kodai Sano PSV | 91,9% |
| 11 | Tygo Land FC Groningen | 91,9% |
| 12 | Jeremiah St. Juste Feyenoord | 91,9% |
| 13 | Peer Koopmeiners AZ | 91,8% |
| 14 | Maas Willemsen sc Heerenveen | 91,8% |
| 15 | Esmir Bajraktarevic PSV | 91,8% |
| 16 | Sam Kersten sc Heerenveen | 91,5% |
| 17 | Aske Adelgaard FC Twente | 91,5% |
| 18 | Wouter Goes AZ | 91,2% |
| 19 | Paul Wanner PSV | 91,1% |
| 20 | Mauro Júnior PSV | 91,0% |
| 21 | Noah Fernandez PSV | 91,0% |
| 22 | Max Bruns FC Twente | 90,8% |
| 23 | Sofyan Amrabat Ajax | 90,7% |
| 24 | Ismaël Baouf SC Cambuur | 90,6% |
| 25 | Marcus Linday sc Heerenveen | 90,5% |
| 26 | Dave Kwakman AZ | 90,5% |
| 27 | Melle Meulensteen Go Ahead Eagles | 90,5% |
| 28 | Jamiro Monteiro NEC | 90,5% |
| 29 | Jorthy Mokio Ajax | 90,4% |
| 30 | Jordy Clasie AZ | 90,3% |
| 31 | Marvin Young Sparta Rotterdam | 90,3% |
| 32 | Ruud Nijstad FC Twente | 90,3% |
| 33 | Nils Rossen Telstar | 90,2% |
| 34 | Jan Plug Excelsior | 89,9% |
| 35 | Edouard Michut Fortuna Sittard | 89,9% |
| 36 | Daouda Weidmann FC Twente | 89,8% |
| 37 | Abdelnour Soualhia Telstar | 89,4% |
| 38 | Elijah Dijkstra AZ | 89,3% |
| 39 | Julian Baas Sparta Rotterdam | 89,2% |
| 40 | Joris Kramer Go Ahead Eagles | 89,2% |
Over deze cijfers
Alle cijfers komen per wedstrijd van onze statistiekleverancier en worden per seizoen opgeteld. Het seizoen loopt nog, dus deze ranglijst schuift elke speelronde op. De lijst gaat over spelers die nu in een selectie van de Eredivisie zitten. Wie de competitie verliet, staat er niet in.
Deze cijfers zijn de basis van het poule-advies. In de spelerslijst van Scorito TopCoach staat per speler wat hij kost en wat het model voor de rest van het seizoen verwacht, en de adviespagina zet daar een compleet team van. Alle poules op de Eredivisie-hub hebben zo'n lijst.
Veelgestelde vragen
Welke speler heeft de beste passnauwkeurigheid in de Eredivisie?
Aaron Bouwman (Ajax) heeft met 95,1% aangekomen passes de beste passnauwkeurigheid van de Eredivisie, over 5 wedstrijden in seizoen 2026/27. Daarachter volgen Lutsharel Geertruida (94,4%), Youri Baas (94,3%) en Tsuyoshi Watanabe (94,1%).
Wie had in seizoen 2025/26 de beste passnauwkeurigheid?
Youri Baas (Ajax) met 92,5%. Die ranglijst staat er nog: kies seizoen 2025/26 boven de tabel.
Waarom staan niet alle spelers in deze lijst?
Dit is een gemiddelde, dus een speler heeft in seizoen 2026/27 minstens 188 speelminuten nodig voordat hij meedoet. Zonder die grens wordt de lijst gewonnen door iemand die een kwartier speelde en in die tijd niets fout deed. Die grens groeit met het seizoen mee, dus vroeg in het seizoen ligt hij lager dan de 800 minuten van een volledige jaargang.