Luke Littler
op het WK darts

Engeland "The Nuke" Nummer 1 van 128 in ons model

Titelverdediger en de speler om wie in vrijwel elke Nederlandse poule de eerste vraag draait. Hij won de vorige editie door in de finale met 7-1 in sets te winnen van Gian van Veen, nadat hij een jaar eerder als tiener al de finale had gehaald.

Hoe ver komt Luke Littler?

Uit 40.000 gesimuleerde toernooien, met een nieuwe loting per simulatie.

81,7%
Laatste 16
73,5%
Kwartfinale
66,4%
Halve finale
52,8%
Wereldkampioen
In meer dan de helft van de gesimuleerde toernooien wint hij het toernooi. Zijn rating steeg het afgelopen jaar met 80 punten, wat hem bij de stijgers van het veld zet.

Kans per ronde

De kans dat hij die ronde haalt, niet dat hij daar strandt.

Haalt de Kans  
Tweede ronde 94,4%
Derde ronde 89,1%
Laatste 16 81,7%
Kwartfinale 73,5%
Halve finale 66,4%
Finale 59,7%
Wereldkampioen 52,8%

Wat doe je met hem in je poule?

Iedereen heeft hem. Dat is precies het probleem: een speler die in negen van de tien ploegen staat levert je geen voorsprong op je concurrenten op, hoe goed hij ook is. Hem overslaan is alleen verdedigbaar als je poule een beperkt budget per categorie kent.

De volledige strategie per pouletype staat op de pagina met de pouletips. Speel je de Scorito Dartsmanager, kijk dan bij de tips per categorie in welke groep hij hoort.

Onderling tegen de rest van het veld

Alle officiële partijen die Luke Littler speelde tegen de sterkste spelers van dit veld, uit onze eigen database.

Tegenstander Balans Partijen Laatste keer
Luke Humphries 22-15 37 verloren, 26 juni 2026
Gerwyn Price 20-8 28 gewonnen, 26 juli 2026
Wessel Nijman 3-1 4 gewonnen, 13 november 2025
Nathan Aspinall 17-3 20 gewonnen, 21 juli 2026
Jonny Clayton 8-4 12 gewonnen, 14 mei 2026
James Wade 8-2 10 gewonnen, 26 juni 2026
Ross Smith 7-1 8 gewonnen, 22 februari 2026
Luke Woodhouse 2-0 2 gewonnen, 9 maart 2025
Michael van Gerwen 17-10 27 gewonnen, 7 mei 2026
Gary Anderson 2-0 2 gewonnen, 7 maart 2026
Kevin Doets 3-1 4 gewonnen, 7 maart 2026
Rob Cross 14-3 17 gewonnen, 29 december 2025

De cijfers achter de kans

Officiële partijen tegen andere spelers uit dit veld, sinds 2006.

361
Partijen
275 gewonnen, 76%
114
Afgelopen jaar
94 gewonnen, 82%
238
Op het tv-podium
183 gewonnen, 77%
16
Op Ally Pally
15 gewonnen, 94%

Deze tellingen gaan over partijen tegen spelers die nu bij de beste 128 van de wereld horen, want dat is het gezelschap waarin dit WK wordt gespeeld. Een gewonnen partij tegen iemand buiten die groep staat er dus niet bij, en dat is precies de bedoeling: het maakt de percentages onderling vergelijkbaar.

Veelgestelde vragen

Hoe ver komt Luke Littler op het WK darts?

In meer dan de helft van de gesimuleerde toernooien wint Luke Littler het toernooi. De kans dat hij bij de laatste zestien zit is 81,7%, de kans op de halve finale 66,4%.

Wat is de kans dat Luke Littler wereldkampioen darts wordt?

52,8% volgens ons model, dat is berekend uit onze eigen database met officiële partijen sinds 2006 en niet overgenomen van een bookmaker. Het deelnemersveld en de loting zijn nog niet definitief, dus dit is de kans gemiddeld over alle mogelijke lotingen.

Moet je Luke Littler in je darts-poule zetten?

Iedereen heeft hem. Dat is precies het probleem: een speler die in negen van de tien ploegen staat levert je geen voorsprong op je concurrenten op, hoe goed hij ook is. Hem overslaan is alleen verdedigbaar als je poule een beperkt budget per categorie kent.

Hoe vaak won Luke Littler van Luke Humphries?

Zij speelden 37 officiële partijen tegen elkaar. Luke Littler won er 22 van, Luke Humphries 15. De laatste ontmoeting ging naar Luke Humphries.

Waar deze cijfers vandaan komen

We houden een eigen database bij van 20.448 officiële PDC-partijen sinds 2006. Daaruit berekenen we per speler een sterkte, en die sterkte gaat door een model van een enkele leg, zodat de langere afstanden verderop in het toernooi vanzelf zwaarder wegen voor de betere speler. Vervolgens simuleren we het hele toernooi 40.000 keer, elke keer met een nieuwe loting.

Twee dingen om te weten. Het deelnemersveld is nog niet definitief: dat ligt pas eind november vast, en tot die tijd rekenen we met de 128 hoogst genoteerde spelers. En de loting is nog niet bekend, dus dit zijn kansen gemiddeld over alle mogelijke lotingen. Zodra de loting er is, verandert de kans van iedereen die een zware of juist zachte route treft.

Bijgewerkt op 10 september 2026. Ratings en simulatie zijn van onszelf; de onderliggende wedstrijdgegevens komen van dartsorakel.com.

Vergelijk met andere spelers

Schrijf je in voor de wekelijkse nieuwsbrief

Tips, voorspellingen en updates over al onze poules. Elke week gratis in je inbox.

Geen spam. Uitschrijven kan altijd.