Passen en dribbelen

Meeste passes in de Keuken Kampioen Divisie

Wie raakt de bal het meest? Deze lijst wordt aangevoerd door de controleurs op het middenveld en de opbouwende verdedigers van de ploegen die het meeste balbezit hebben.

Welke speler gaf de meeste passes in de Keuken Kampioen Divisie?

Marco Tol (Roda JC) staat bovenaan met 2.233 passes in de Keuken Kampioen Divisie, uit 36 wedstrijden in seizoen 2025/26.

Daarachter volgen Mark Diemers (2.036), Luuk Wouters (1.838) en Rowan Besselink (1.801).

Seizoen 2026/27 2025/26 2024/25

Passes per speler

Seizoen 2025/26. Top 40 van 310 spelers met minstens een pass.

# Speler Passes
1 Marco Tol Roda JC 2.233
2 Mark Diemers De Graafschap 2.036
3 Luuk Wouters RKC Waalwijk 1.838
4 Rowan Besselink De Graafschap 1.801
5 Thomas Kok De Graafschap 1.755
6 Fabian Merién Jong PSV 1.716
7 Mathijs Menu Jong AZ 1.670
8 Sven van der Plas Jong PSV 1.636
9 Joshua Nisbet Roda JC 1.630
10 Youri Schoonderwaldt VVV-Venlo 1.586
11 Wessel Kooy Jong FC Utrecht 1.575
12 James Lawrence Almere City 1.569
13 Valon Zumberi Vitesse 1.532
14 Pepijn van de Merbel FC Den Bosch 1.481
15 Gabin Blancquart VVV-Venlo 1.476
16 Flor Van den Eynden Helmond Sport 1.475
17 Christian Østergaard FC Emmen 1.469
18 Ties Wieggers De Graafschap 1.468
19 Justin Treichel Roda JC 1.468
20 Emmanuel van de Blaak Almere City 1.448
21 Marvyn Muzungu Jong Ajax 1.436
22 Brian Koglin Helmond Sport 1.395
23 Mike Havekotte TOP Oss 1.383
24 Menno Bergsen Helmond Sport 1.378
25 Delano Vianello TOP Oss 1.372
26 Joshua Mukeh Jong FC Utrecht, FC Emmen 1.372
27 Avery Appiah Jong Ajax 1.370
28 Lucas Beerten Roda JC 1.370
29 Jason Meerstadt De Graafschap 1.367
30 Daan Huisman FC Eindhoven 1.345
31 Marco Schikora Vitesse 1.345
32 Milan de Haan Almere City 1.314
33 Mylo van der Lans Jong Ajax 1.308
34 Stan Van Dessel MVV Maastricht 1.305
35 Madi Monamay Jong PSV 1.304
36 Mees Laros FC Den Bosch 1.288
37 Loek Postma RKC Waalwijk 1.284
38 Wout Coomans MVV Maastricht 1.271
39 Stijn Bultman De Graafschap 1.265
40 Oualid Agougil Jong FC Utrecht 1.244
Nog 270 spelers met minder passes staan niet in deze top 40.

Passes per club

Seizoen 2025/26, alle spelers van een club bij elkaar opgeteld.

# Club Passes
1 De Graafschap logo De Graafschap 12.055
2 Roda JC logo Roda JC 11.616
3 Vitesse logo Vitesse 11.543
4 Jong Ajax logo Jong Ajax 11.124
5 Jong PSV logo Jong PSV 11.092
6 VVV-Venlo logo VVV-Venlo 10.987
7 Almere City logo Almere City 10.903
8 TOP Oss logo TOP Oss 9.669
9 Helmond Sport logo Helmond Sport 9.642
10 Jong FC Utrecht logo Jong FC Utrecht 9.562
11 FC Den Bosch logo FC Den Bosch 9.501
12 Jong AZ logo Jong AZ 9.396
13 RKC Waalwijk logo RKC Waalwijk 8.900
14 FC Emmen logo FC Emmen 6.417
15 FC Eindhoven logo FC Eindhoven 6.230
16 MVV Maastricht logo MVV Maastricht 5.837
17 FC Dordrecht logo FC Dordrecht 5.372
6 spelers kwamen dit seizoen voor twee clubs uit (samen 3.334 passes). Die zijn niet over de clubs verdeeld: de cijfers komen als een blok binnen, dus we weten niet welk deel bij welke club hoort. In de spelerslijst hierboven staan ze wel, met beide clubs erbij.

Over deze cijfers

Alle cijfers komen per wedstrijd van onze statistiekleverancier en worden per seizoen opgeteld. Seizoen 2025/26 is afgerond, dus deze ranglijst verandert niet meer. De lijst gaat over spelers die nu in een selectie van de Keuken Kampioen Divisie zitten. Wie de competitie verliet, staat er niet in.

Deze cijfers zijn de basis van het poule-advies. Op de TopCoach-adviespagina staat welk team het model koopt, en in de volledige spelerslijst zie je per speler zijn prijs en zijn verwachte punten. De Keuken Kampioen Divisie-hub heeft daarnaast per club de vorm en de voorspelling per duel.

Veelgestelde vragen

Welke speler gaf de meeste passes in de Keuken Kampioen Divisie?

Marco Tol (Roda JC) staat bovenaan met 2.233 passes in de Keuken Kampioen Divisie, uit 36 wedstrijden in seizoen 2025/26. Daarachter volgen Mark Diemers (2.036), Luuk Wouters (1.838) en Rowan Besselink (1.801).

Welke club gaf de meeste passes in de Keuken Kampioen Divisie?

De Graafschap komt in seizoen 2025/26 op 12.055 passes, verdeeld over 18 spelers. Dat is het hoogste aantal van de competitie.

Hoeveel passes werden er in totaal geteld in de Keuken Kampioen Divisie?

Over de 310 spelers in deze lijst komen we in seizoen 2025/26 op 166.918 passes. Dat is niet het competitietotaal: de ranglijst gaat over spelers die nu in een selectie van de Keuken Kampioen Divisie zitten, dus wie de competitie verliet telt niet mee.

Wie had in seizoen 2026/27 de meeste passes?

Yanis Dede-Lhomme (FC Emmen) met 657 passes. Die ranglijst staat er nog: kies seizoen 2026/27 boven de tabel.

Wat betekent de kolom per 90 minuten?

Het aantal per volledige wedstrijd: het seizoenstotaal gedeeld door de speeltijd, maal negentig. Zo vergelijk je een speler die elke week negentig minuten maakt eerlijk met een wisselspeler, en zie je wie echt vaak in de fout gaat in plaats van wie simpelweg veel speelt.

Andere Keuken Kampioen Divisie-statistieken

Alle Keuken Kampioen Divisie-statistieken op een rij →

Passes in andere competities

Meer Keuken Kampioen Divisie