Willem II Tilburg logo

Koning Willem II Stadion

Thuisbasis van Willem II Tilburg · Tilburg

Het Koning Willem II Stadion staat aan de Goirleseweg in Tilburg, op de plek van het oude Gemeentelijk Sportpark. Het is een gesloten stadion met vier tribunes en ruim 15.000 plaatsen.

Capaciteit
15.220
Geopend
1995
Ondergrond
Natuurgras
Grootste van de 18
9e

Gegevens Koning Willem II Stadion

Adres
Goirleseweg 34, Tilburg
Capaciteit
15.220
Geopend
31 mei 1995
Ondergrond
natuurgras
Bekijk op de kaart

Eerdere namen

Het stadion heette niet altijd Koning Willem II Stadion. Sponsornamen wisselden mee met de hoofdsponsor van de club.

  • Willem II Stadion (1995-2009)
  • Koning Willem II Stadion (nu)

Historie van Koning Willem II Stadion

Het oude Gemeentelijk Sportpark werd in 1992 gesloopt; drie jaar later opende op vrijwel dezelfde plek het nieuwe stadion. In 2000 kwam er een zakelijke laag bij met lodges, een restaurant en een businessclub. In 2009 werd het stadion omgedoopt tot Koning Willem II Stadion, naar de koning die zijn hoofdkwartier in Tilburg had en aan wie ook de club haar naam te danken heeft.

Verbouwingen

  1. 2000: business lodges, een restaurant, vergaderzalen, een businessclub en een supportersbar toegevoegd

Alle Eredivisie-stadions op capaciteit

Van de grootste kuip tot het kleinste complex.

# Stadion Club Plaatsen
1 Johan Cruijff ArenA Ajax 55.865
2 De Kuip Feyenoord 51.117
3 Philips Stadion PSV 35.119
4 De Grolsch Veste FC Twente 30.205
5 Abe Lenstra Stadion sc Heerenveen 27.224
6 Stadion Galgenwaard FC Utrecht 23.750
7 Euroborg FC Groningen 22.550
8 AFAS Stadion AZ 19.478
9 Koning Willem II Stadion Willem II 15.220
10 WerkTalent Stadion ADO Den Haag 15.000
11 Kooi Stadion SC Cambuur 15.000
12 MAC³PARK Stadion PEC Zwolle 14.000
13 Goffertstadion NEC 12.650
14 Fortuna Sittard Stadion Fortuna Sittard 12.000
15 Het Kasteel Sparta Rotterdam 11.026
16 De Adelaarshorst Go Ahead Eagles 10.400
17 BUKO Stadion Telstar 6.000
18 Stadion Woudestein Excelsior 4.500

Meer over Willem II

Veelgestelde vragen

Wat is de capaciteit van Koning Willem II Stadion?

Koning Willem II Stadion biedt plek aan 15.220 bezoekers. Daarmee is het het 9e stadion van de Eredivisie qua grootte.

Waar staat Koning Willem II Stadion?

Het stadion staat aan Goirleseweg 34, Tilburg. Willem II Tilburg speelt hier zijn thuiswedstrijden.

Wanneer is Koning Willem II Stadion geopend?

Koning Willem II Stadion opende op 31 mei 1995.

Ligt er gras of kunstgras in Koning Willem II Stadion?

In Koning Willem II Stadion ligt natuurgras.

Hoe heette Koning Willem II Stadion eerder?

Eerdere namen zijn Willem II Stadion (1995-2009). Sponsornamen wisselen mee met de hoofdsponsor van de club.

Bronnen: en.wikipedia.org/wiki/Koning_Willem_II_Stadion

Dagelijks de doorgerekende scores in je inbox

Ontvang elke speeldag de optimale voorspellingen voor jouw poule, plus een wekelijkse nieuwsbrief met poule-tips en voetbalnieuws. Gratis.

Voor welke poule(s) wil je tips?

Geen spam. Uitschrijven kan altijd.